Hafif çelik yapı sistemi, yeni yaşam alanlarının inşasında çok büyük avantajlar sağlar. Bu avantajlar, hafif çelik yapı sisteminin dünyada ve ülkemizde hızla yaygınlaşmasını ve çok geniş bir kullanım alanına ulaşmasını sağlamıştır. Yapı çeliğimizin DX51 galvanizli sac özelliğinde oluşu ile korozyona karşı ömür boyu koruma sağlar. Yapı çeliğimizin 2 farklı panel kalınlığına ve 3 farklı et kalınlığına sahip oluşu tasarımda geniş malzeme seçim olanağı, esneklik ve estetik imkanı sunar. İç mekanda kullanıcılara kolonsuz, kirişsiz vb. net mekan kullanımı imkanı sunar.

Galvanizli hafif çelik yapı sistemi, klasik sistemler ile kıyaslanamayacak derecede yüksek inşaat hızına sahiptir. Ön üretim, teslimata kadarki sürecin çok daha kaliteli ve hızlı yönetilebilmesine olanak tanır. Şahin Prefabrik & Modüler Çelik Yapı’nın, son teknolojiyle donattığı üretim tesislerinde, hafif çelik yapı sistemleri çok kısa sürede üreterek kurulum yerine sevk eder ve büyük zaman tasarrufu sağlar. Ön üretimli yapı sistemi, uygulama alanındaki uyumsuzluk ve aksaklıkların da büyük oranda önüne geçer ve hafif çelik yapıların kurulumunu hızlandırır. Özellikle inşaat sezonun çok kısa olduğu bölgelerde, hafif çelik yapı sistemi çok büyük bir avantajdır. İnşaat süresinin çok kısa olması, gereksiz işçilik ve şantiye maliyetlerini de ortadan kaldırarak toplam yatırım maliyetlerini düşürür.

Hafif çelik yapı sistem, esnek kullanım alanları sunar ve klasik ya da modern her türlü mimari projenin rahatlıkla hayata geçirilmesine imkân tanır. Şahin Prefabrik & Modüler Çelik Yapı’nın sahip olduğu teknolojik üretim altyapısı, mimari çizimlere büyük bir özgürlük sağlayarak klasik konutlara göre çok daha estetik yapıların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Şahin Prefabrik & Modüler Çelik Yapı, yüksek ses, ısı izolasyonu ve yangın dayanımı fonksiyonlarını sürekli geliştirerek maksimum konforlu hafif çelik yapılar inşa eder. Şahin Prefabrik & Modüler Çelik Yapı’nın ürettiği çelik sistem yapılardaki yüksek izolasyon değerleri, ısınma giderlerinde yaklaşık 5 kat maliyet avantajı sağlar.

Şahin Prefabrik & Modüler Çelik Yapı’nın hafif çelik yapı üretiminde kullandığı tüm malzemeler oldukça hafiftir. Bu da bina yükünü azaltarak her türlü zemine bina inşasını olanaklı kılar. Çeliğin ahşaptan 21, betonarmeden 10 kat daha esnek olması, farklı özelliklere sahip zeminlerde yine çeliği avantajlı konuma taşıyan bir özelliktir. Özellikle deprem güvenliği açısından risk taşıyan bölgelerde, çelik, hayat kurtaran bir yapı sistemidir. Hafif çelik yapılar sökülebilir, taşınabilir ve tekrar monte edilebilir özelliktedir. Bu da malzeme israfını tamamen ortadan kaldırır ve maliyet avantajı sağlar.

Çelik geri dönüşümlü bir malzeme olduğu için hafif çelik yapı sistem, doğal kaynakların tüketilmesinin önüne geçer. Sistemin sökülüp, taşınıp tekrar monte edilebilmesi yapı ekolojisine de büyük katkı sağlar.

Şahin Prefabrik, üretimde iklim unsurunu dikkate alır ve farklı iklim tiplerine uygun tasarım ve üretim yapar. Maksimum yalıtım sağlayan hafif çelik yapılar, yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayarak yakıt kaynağı israfının önüne geçer.

Çelik özelliği

Yapı çeliğimiz, DX51 roll formdan soğuk şekillendirilen paslanmaz, galvaniz kaplı, 0,8mm, 1mm, 1,2mm et kalınlığına sahip, 90mm, 150mm panel kalınlığına sahip, boyanabilir ve kaynaklabilir özelliktedir.

Kaplama özelliği

Dış, iç, tavan ve çatı kaplamamız, DX51 roll formdan şekillendirilen paslanmaz, galvaniz kaplı purpa boyalı, derzli ya da derzsiz bükülebilen, kenet çatı sistemine uygundur

Dış cephe kaplamamız 15mm et kalınlığına sahip lif çimento esaslı mukavemet oranı yüksek, su ve neme karşı dayanıklı derkoratif desenli, renkli veya sade betopan levhalar ile kaplamasını yapıyoruz.